Gymnázium

Spojitosť Gymnázia s volejbalom nie je náhodná. VK ŠKM Liptovský Hrádok (pred tým TJ Tesla Liptovský Hrádok) vychoval za dobu svojej existencie rad vynikajúcich volejbalistiek, ktoré v prevažnej miere reprezentovali nielen Volejbalový klub, ale aj Gymnázium Liptovský Hrádok na majstrovstvách SR stredných škôl a olympiádach. Po ukončení Gymnázia hráčky odchádzajú na vysoké školy, kde popri štúdiu pokračujú vo volejbale v najvyšších súťažiach pod hlavičkou Slovenskej volejbalovej federácie. Príkladom sú hráčky, ktoré ukončili Gymnázium v poslednom období a hrajú za popredné extraligové kluby – Šmitalová Monika, Böhmerová Monika, Mitrengová Diana.
Prepojenie Gymnázia a Volejbalového klubu zastrešuje v súčasnosti profesorka PhDr. Miriam Čabajová a zároven trénerka VK. Potešiteľné je, že prepojenie kvalitná škola a volejbal v Liptovskom Hrádku neoslovuje len dievčatá z Liptovského Hrádku, ale dievčatá zo širokého okolia a záujem je aj o internáty v Liptovskom Hrádku.

Rok 2014

V roku 2013 Hrádocké volejbalistky na MSR stredných škôl vybojovali zlaté medaily! Príjemná správa dorazila na Liptov z Piešťan. Volejbalistky ŠKM Liptovský Hrádok sa tu zúčastnili majstrovstiev Slovenska stredných škôl. Výsledný rezultát – zlaté medaily. Stredoškoláčky na úplný vrchol

Piešťanská palubovka v ostatných dňoch doslova žičila dievčatám z Liptova. Hrádocké gymnazistky totiž na „západe“ všetkým vyrazili dych. Ich účasť na slovenskom šampionáte stredných škôl vo volejbale sa skončila skvelým prvenstvom. Študentky a zároveň hráčky ŠKM Liptovský Hrádok príjemne šokovali aj klubového činovníka a trénera v jednej osobe Vladimíra Vyšného: „Prvé miesto je krásne a veľmi cenné, veď baby vo finále o víťazstvo súperili so športovými strednými školami zameranými na volejbal – Gymnázium Bilíkova Bratislava, Športové gymnázium spolupracujúce s Centrom olympijskej prípravy Nitra, či Obchodná akadémia Považská Bystrica.“

Úspešnú reprezentáciu mesta Liptovský Hrádok, Gymnázia a volejbalového klubu napokon potvrdzuje aj ocenenie pre najlepšiu hráčku turnaja. Tou totiž bola vyhlásená hráčka víťazného družstva – Katka Molcová.

image-501x400

K.Naništová, N.Muráňová, P.Bellová, P.Zátrochová, A.Kráľová,D.Krajčiová, Mgr. A.Šuba,
P.Sasiková, K.Šramková,K.Molcová

 

V roku 2009 hráčky VK ŠKM Liptovský Hrádok reprezentovali Gymnázium Liptovský Hrádok na celoštátnej olympiáde stredoškolákov SR v Trnave 21. júna až 23. júna 2009 a obsadili vynikajúce druhé miesto v kategórii VOLEJBAL – DIEVČATÁ.
Boli to: Monika Šmitalová, Diana Mitrengová, Katarína Nahálková, Petra Laurincová, Ivana Kubínová, Nikola Hrnčiarová, Alexandra Gálfyová, Terézia Petrenková.
Profesor Gymnázia Mgr. Andrej Šuba, ktorý s nimi absolvoval finálové zápasy ako tréner.

suba

Druhé miesto na Slovensku je veľký úspech nie len Gymnázia, ale aj volejbalu v Liptovskom Hrádku a samozrejme mesta Liptovský Hrádok. Význam propagácie mesta prostredníctvom volejbalu, zostáva však nedocenený.

rsz_100_1108-533x400

 

Designed by http://topcellphonepick.com/, thanks to: r4 3ds, r4i 3ds and http://coquegalaxyfr.com/