Odchovankyne

Volejbal Liptovský Hrádok sa môže pochváliť hráčkami, ktoré vyrastali a učili sa volejbalu vo Volejbalovom klube Liptovský Hrádok a uplatnili sa predovšetkým v EXTRALIGE na Slovensku, ale aj v zahraničí.
Trenérmi a “kaučami” v jednotlivých ročníkoch týchto úspešných volejbalistiek boli predovšetkým Ľubomíra Javornická a Vladimír Javornický, Branislav Tréger, Anna Frigmanská, Miriam Čabajová, Vladimír Vyšný, Peter Gerec, Miroslava Macháčová.

Vo volejbalovom ročníku 2016 / 2017 sú to tieto hráčky:

  1. Kubová Paula – Rakúsko
  2. Dudová Frigmanská Katarína – Česko
  3. Šmitalová Monika – Švajčiarsko
  4. Krišková Romana – univerzita USA
  5. Stankovianska Monika – extraliga SR – Nitra
  6. Stankovianska Veronika – extraliga SR – Nitra
  7. Mitrengová Diana – Nemecko
  8. Petra Bellová – Dánsko
  9. Paula Sásiková – extraliga SR – Zvolen
  10. Daniela Rajniaková – extraliga SR – Zvolen
  11. Paula Zátrochová – extraliga SR – Oktan Kežmarok
  12. Natália Vrabcová – extraliga SR – Zvolen
  13. Mária Trcková – extraliga SR – Senica

Vo volejbalovom ročníku 2015 / 2016 sú to tieto hráčky:

  1. Kubová Paula – Česko
  2. Dudová Frigmanská Katarína – Česko
  3. Šmitalová Monika – Poľsko
  4. Krišková Romana – univerzita USA
  5. Stankovianska Monika – Francúzko
  6. Mitrengová Diana – Nemecko
  7. Petra Bellová – Dánsko
  8. Paula Sásiková – extraliga SR – Zvolen
  9. Lucia Kaplánová – extraliga SR – Oktan Kežmarok
  10. Paula Zátrochová – extraliga SR – Oktan Kežmarok
  11. Natália Vrabcová – extraliga SR – Oktan Kežmarok
  12. Dominika Krajčiová – extraliga SR – Oktan Kežmarok

Volejbalistky z Liptovského Hrádku v reprezentácii !

Tréner ženskej volejbalovej reprezentácie Miroslav Čada oznámil širšiu 18-člennú nomináciu na 1. kolo kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta a 3. kolo kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy.

Potešiteľné je že v nominácii sa nachádzajú až 3 bývalé hráčky z VK Liptovský Hrádok – Katarína Dudová Frýgmanská, Monika Stankovianska, Paula Kubová, ktoré volejbalovo rástli pri tréneroch p. Javornická a p. Javornický. Gratulujeme, a držíme palce ! Viac na – http://www.svf.sk/Default.aspx?CatID=668&NewsID=7604

Vo volejbalovom ročníku 2014 / 2015 sú to tieto hráčky:

  1. Kubová Paula – česká extraliga – Frýdek Místek
  2. Šmitalová Monika – Stella Calais, – Francúzko
  3. Frigmanská Katarína – česká extraliga – Frýdek Místek
  4. Krišková Romana – univerzita v USA
  5. Šípková Dana – extraliga – BVK Bratislava
  6. Stankovianska Monika – Quimper Volley, – Francúzko
  7. Mitrengová Diana – extraliga – VK Slávia UK Bratislava
  8. Lucia Kaplánová – extraliga – Oktan Kežmarok
  9. Paula Zátrochová – extraliga – Oktan Kežmarok
  10. Petra Bellova -II. divizia Dansko

Vo volejbalovom ročníku 2013 / 2014 sú to tieto hráčky:

  1. Kubová Paula – česká extraliga – Frýdek Místek
  2. Šmitalová Monika – extraliga – VTC Pezinok
  3. Frigmanská Katarína – česká extraliga – Frýdek Místek
  4. Böhmerová  Monika– extraliga – Senica
  5. Krišková Romana – univerzita v USA
  6. Šípková Dana – extraliga – COP Nitra (Centrum olympijskej prípravy)
  7. Stankovianska Monika – extraliga – VK Doprastav Bratislava
  8. Petranová Katarína – extraliga – Oktan Kežmarok
  9. Mitrengová Diana – extraliga – VK Slávia UK Bratislava
  10. Lucia Kaplánová – – extraliga – Oktan Kežmarok

Vo volejbalovom ročníku 2012 / 2013 sú to tieto hráčky:

1. Kubová Paula – extraliga – VK Spišská Nová Ves

2. Šmitalová Monika – extraliga – VTC Pezinok

3. Frigmanská Katarína – česká extraliga – Frýdek Místek

4. Böhmerová  Monika– extraliga – VK Spišská Nová Ves

5. Krišková Romana – univerzita v USA

6. Stovičková Natália – 1. liga junioriek- COP Nitra (Centrum olympijskej prípravy)

7. Šípková Dana – extraliga – COP Nitra (Centrum olympijskej prípravy)

8. Kováčová Katarína  – séria A – Taliansko

9. Stankovianska Monika – extraliga – VK Doprastav Bratislava

11. Petranová Katarína – extraliga – UKF Nitra

13. Mitrengová Diana – extraliga – VK Slávia UK Bratislava

Vo volejbalovom ročníku 2011 / 2012 sú na súpiskách iných klubov tieto hráčky: 

1. Kubová Paula – extraliga – Sišská Nová Ves

2. Šmitalová Monika – extraliga – VK Doprastav Bratislava

3. Frigmanská Katarína – česká extraliga – Frýdek Místek

4. Böhmerová  Monika – extraliga – VK Spišská Nová Ves

5. Krišková Romana – extraliga –  VK Slávia UK Bratislava

6. Stovičková Natália – 1. liga junioriek- COP Nitra (Centrum olympijskej prípravy)

7. Šípková Dana – extraliga – COP Nitra (Centrum olympijskej prípravy)

8. Kováčová Katarína  – séria A – Taliansko

9. Stankovianska Monika – extraliga – UKF Nitra

10. Stankovianska Eva – extraliga – SK-ZU Zilina

11. Petranová Katarína – extraliga – UKF Nitra

12. Miškovičová Alžbeta – 1. liga – TU Košice

13. Mitrengová Diana – extraliga –  VK Slávia UK Bratislava

14. Zárubová Martina – 1. liga – VK TAMI Bratislava

15. Luciana Vrlíková – 1. liga – VK TAMI Bratislava

Vo volejbalovom ročníku 2010 / 2011 sú to tieto hráčky:

1. Kubová Paula – česká extraliga – Frýdek Místek

2. Šmitalová Monika – extraliga – VK Doprastav Bratislava

3. Frigmanská Katarína – extraliga – VK Doprastav Bratislava

4. Böhmerová  Monika– extraliga – VK Spišská Nová Ves

5. Krišková Romana – extraliga –  VK Slávia UK Bratislava

6. Stovičková Natália – 1. liga junioriek- COP Nitra (Centrum olympijskej prípravy)

7. Šípková Dana – extraliga – COP Nitra (Centrum olympijskej prípravy)

8. Kováčová Katarína  – séria A – Taliansko

9. Stankovianska Monika – extraliga – UKF Nitra

10. Stankovianska Veronika – extraliga – UKF Nitra

11. Petranová Katarína – extraliga – UKF Nitra

12. Miškovičová Alžbeta – 1. liga – TU Košice

13. Mitrengová Diana – extraliga –  VK Slávia UK Bratislava

Vo volejbalovom ročníku 2009/2010 sú to tieto hráčky:

1. Kubová Paula – extraliga – VK Doprastav Bratislava- reprezentantka SR

2. Šmitalová Monika – extraliga – VK Doprastav Bratislava- reprezentantka SR

3. Frigmanská Katarína – česká extraliga – Frýdek Místek

4. Böhmerová  Monika– extraliga – VK Spišská Nová Ves

5. Krišková Romana – extraliga – KOP Nitra (Centrum olympijskej prípravy)

6. Smetanová Šárka – extraliga – KOP Nitra (Centrum olympijskej prípravy)

7. Durkotová  Dagmar – extraliga – KOP Nitra (Centrum olympijskej prípravy)

8. Kováčová Katarína  – séria A – Taliansko

9. Stankovianska Monika – extraliga – UKF Nitra – repezentantka SR

10. Stankovianska Veronika – extraliga – UKF Nitra

11. Petranová Katarína – extraliga – UKF Nitra

12. Miškovičová Alžbeta – 1. liga – TU Košice

 

V predchádzajúcom období to boli tieto hráčky:

Durkotová Jana – extraliga – Nitra

Borsíková Andrea – extraliga – Slávia Nitra – tč. žije v  Austrálii

Čabajová Miriam – extraliga Pezinok a Švajčiarsko, tč. trénerka st. žiačok Liptovský Hrádok

Glavová Lenka – extraliga – Slávia Nitra

Kurillová Zuzana – extraliga – Dolný Kubín

Janeková Katarína – extraliga – Pezinok

Vyparinová Zdena – extraliga – SVŠT Bratislava, Rakúsko

Ďumbalová Anna – extraliga – Slávia Bratislava, Vinohrady Bratislava, reprezentantka ČSSR, Švajčiarsko