Volejbalistka P. Kubová sa vrátila do formy neuveriteľne rýchlo

https://myliptov.sme.sk/c/22598191/volejbalistka-p-kubova-sa-vratila-do-formy-neuveritelne-rychlo.html

Liptovský volejbal sa na domácej slovenskej, ale i zahraničnej najvyššej scéne nestratí. Po celom Slovensku, ale aj v zahraničí hrá mnoho odchovankýň hrádockého volejbalu.

LIPTOV. Jej dlhoročná a bohatá volejbalová kariéra siaha až do najvyšších zahraničných líg. Zahraničie, ako nám povedala, ju už nelákalo, a tak sa vrátila na domáce palubovky. Po návrate domov otehotnela, avšak už po takmer roku a pol opäť vyskakuje nad volejbalovú sieť najvyššej slovenskej ženskej volejbalovej ligy. Reč je o Liptáčke Paule Kubovej, ktorá je odchovankyňa hrádockého volejbalu.

Ako sa máte a ako pokračuje vaša úspešná volejbalová kariéra?

Ďakujem, mám sa fajn. Po skončení sezóny v Kežmarku 2018 – 2019 som otehotnela. Počas tehotenstva som chodila pomáhať mladým volejbalistkám Liptovského Hrádku s trénovaním dievčat. Aspoň takto som pri volejbale chcela zostať. Potom som porodila syna Martinka a bola som rok doma na materskej.

Kedy ste sa opäť vrátili pod sieť?

Pod sieť som sa opäť vrátila ako aktívna hráčka po roku a pol, čo je pomerne dosť rýchlo. Ale cítila som sa dobre a volejbal mi chýbal. Tak som späť na palubovke.

Zvládli ste sa vrátiť celkom rýchlo. Ako ste to dokázali?
Hneď po pôrode som sa snažila nejak pomaly dostať opäť do formy. Nejaké to kilečko už išlo dole. Cítila som sa dobre, a tak som sa vrátila pomerne skoro.

Dá sa skĺbiť materstvo a športové povinnosti, tréningy?

Aktuálne dochádzam na tréningový proces v utorok a štvrtok a, samozrejme, na víkendové zápasy, pretože prvá liga sa hrá aj v dnešnej pandemickej situácií. Musím veľmi poďakovať priateľovi a mojej mame, že mi s mojimi materskými povinnosťami veľmi pomáhajú, aby som to mohla a zvládla skĺbiť.

Kde aktuálne pôsobíte a ako sa vám tam darí, osobne i tímovo?

Aktuálne pôsobím vo volejbalovom prvoligovom klube v Prešove. S tamojším vedením a trénerom som zatiaľ dohodnutá, že vyskúšame, ako mi to pôjde po návrate z materskej. A uvidíme, ako to budem zvládať, no momentálne to ide dobre. Do tréningového procesu s tímom som sa zapojila počas tohtoročnej sezóny, keď už mali baby niekoľko zápasov za sebou. Aj keď sa nám aktuálne výsledkovo moc nedarí a sme posledné, tak verím že v play-off, ktorá začína už čoskoro, sa to zlepší.

V prešovskom volejbalovom klube ste jediná Liptáčka?

Nie, so mnou v tíme pôsobia aj ďalšie odchovankyne liptovského volejbalu, Katarína Paulinyová a Róberta Kotuličová z Liptovského Hrádku. Ale aj v iných tímoch je veľa dobrých volejbalistiek z Liptova.

Dlhé roky ste hrávali v zahraničných prvoligových tímoch, už vás to von neláka?

Pravdupovediac, už ma to do zahraničia vôbec neláka. Odohrala som v zahraničí niekoľko rokov a to stačilo. Preto som sa vrátila domov a chcem sa tu usadiť. Po návrate domov som začala aj trošku podnikať v oblasti pohostinstva. Ale, samozrejme, popri týchto všetkých povinnostiach je stále pre mňa na prvom mieste volejbal, teda po rodine tak.

Keby ste mohli porovnať zahraničné ligy a našu domácu? Je to iné?

Myslím si, že najlepšia liga kde som hrávala, čo sa aj kvality týka, bola v Čechách.
V dnešnej pandemickej dobe sú takmer všetky športové podujatia prerušené, teda až na prvé ligy, kde hrávate aj vy. Ako vnímate, že môžete hrávať?
Je to ťažké v každom športe, preto som veľmi rada, že nás povolili, aj keď bez divákov. Škoda, lebo v Prešove máme úžasný fanklub. Ale hráme a to je najdôležitejšie.

Dokedy plánujete byť aktívna hráčka v profi-lige?

To nateraz neviem povedať. Všetko ukáže čas a moje zdravie.

Po kariére nepremýšľate predať svoje skúsenosti mladším generáciám v podobe trénerskej činnosti?

Už počas tehotenstva som chodila vypomáhať s trénovaním do Liptovského Hrádku. Určite by som pomáhala aj dnes, ale je všetko stopnuté kvôli korone. V Hrádku je volejbal na vysokej úrovni. Sú tam takmer všetky mládežnícke dievčenské vekové kategórie.
Výbornú trénerskú robotu tam odvádzajú Vladimír Vyšný s Miroslavou Čabajovou a ďalší tréneri, ktorí tamojší volejbal prebrali po manželoch Javorníckych. Veď z hrádockého ženského volejbalu máme mnohé skvelé volejbalistky aj na reprezentačnej úrovni.

Chceli by ste na záver niečo dodať?

Chcela by som poďakovať mojej rodine, priateľovi, trénerom a všetkým fanúšikom, čo ma vo volejbale vždy podporovali. A verím, že liptovský volejbal bude aj naďalej vychovávať skvelé talenty, o ktorých budeme ešte počuť.

Hráčska kariéra: TJ Tesla Liptovský Hrádok, VTC Pezinok, VK Doprastav Bratislava, TJ Sokol Frýdek-Místek, VK Spišská nová Ves, VK UP Olomouc, Sokol Post Viedeň, VK MŠK Oktan Kežmarok, VK Prešov. Paula Kubová zároveň hrávala dlhé roky aj za reprezentačný tím Slovenska.

Najvyššie získané ocenenia:
Kubová získala niekoľko medailí v slovenskej ženskej volejbalovej extralige, kde nechýba ani zlatý titul. Z českej extraligy si priviezla domov dve medaily (striebro a bronz).V rakúskej najvyššej súťaží vybojovala v sezóne 2016/2017 so svojím tímom titul majsteriek Rakúska a o rok neskôr boli bronzové.

 

 

 

 

 

 

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Designed by http://topcellphonepick.com/, thanks to: r4 3ds, r4i 3ds and http://coquegalaxyfr.com/